فرهنگی و هنری

 مسائل زناشویی  روان شناسی   تغذیه وبهداشت  پزشکی  اینترنت وكامپیوتر

مقالات تاریخی

 گنجینه سخن بزرگان مقالات اجتماعی  مقالات سیاسی دانلود پاورپوینت

اخبار جدید

فیلم سینمایی "جدایی نادر از سیمین" به کارگردانی اصغر فرهادی برنده سه جایزه جشنواره فیلم برلین شد.

ازدواج خواهرزاده احمدی نژاد با دختر تاجر ترک + عکس

عکس جوانی پوتین ،احمدی نژاد،سارکوزی،مرکل و اوباما

عکس جالب از جشن تولد علی کریمی روز ۱۸ آبان

پایان دنیا در سال ۲۰۱۲ ؟!

خبرنگاركیهان متهم به باج خواهی و سواستفاده شد
فارس:برقراری آرامش درمشهد با حضور ناجا

قذافی هم فراری شد،برادرچاوز پناهش داد؟

فردوسی پور عامل شکست ما مقابل ملوان است !

کرش مشاور تیم ملی !

دستگیری بازیگر فیلم ده نمكی در 25 بهمن

حملات سیاسی به حاتمی‌کیا و گشت ارشاد در برج میلاد

تلاش برای حضور جعفر پناهی در جشنواره برلین

خانه جوانان، از دیروز تا امروز

 

خانه جوانان یهود تهران در پنجم حنوكا 5737 عبری برابر با سی‌ام آذر ماه 1355 شمسی به همت عده‌ی از جوانان فعال آن زمان و حمیت و پشتیبانی مسؤولین انجمن كلیمیان وقت و نمینده كلیمیان در مجلس شوری ملی، شادروان یوسف كهن با هدف یجاد محیط مناسب و مساعد بری رشد فضیل اخلاقی، پر كردن اوقات فراغت جوانان همكیش، یجاد هم‌بستگی میان جوانان كلیمی و اعتلی فرهنگ یهود بین آ‌نها، افزیش سطح آگاهی عمومی و ارتباط و تعامل با دیگر سازمان‌ها و نهادهی كلیمیان یران تأسیس شد.
اولین دوره هیأت مدیره خانه جوانان با حضور مرحوم روح ا... ربیعی و آقیان منوچهر آذری، سیامك خاكشور و بیژن آصف شكل گرفت. بنیان‌گذاری گروه موسیقی كرال و گسترش آن به همت آقی پرویز گرامی كه به تشكیل گروه كرال انجمن كلیمیان و اجری برنامه‌هی متنوع توسط ین گروه انجامید و هم‌چنین چاپ نشریه نیت با همكاری شیرین طالع، افسانه دانیالی از جمله مهم‌ترین فعالیت‌ها‌ی ین دوره است.
پس از انحلال گروه متحد در سال 1367 عده‌ی از فعالین گروه به نسل دوم خانه جوانان پیوستند. نسلی كه در آن بهنام ریحانیان، رامی دلرحیم، فرزاد طوبیان، شهریار رئوف‌پور، كوروش و نادر ناقی، كامران حییمیان، شهرام فروزانفر، ریموند معلمی، فریدون دانیالی، بیتا شبانی، رزیتا رحیمیان و مرحوم كیوان عمرانی فعالیت بسیار داشتند. تشكیل گروه تئاتر توسط مهران دانیالی و به اجرا در آوردن تئاترهی متعدد توسط ین گروه از فعالیت‌هی ین دوره است. تورهی مسافرتی و فعالیت‌هی علمی در ین دوره سبب آشنیی بیش از پیش جوانان گردید كه نود درصد ازدواج‌هی درون‌سازمانی از دست‌آوردهی آن است.
نسل سوم خانه جوانان با همكاری عده‌ی از اعضی قدیم از سال 70 آغاز به كار كرد. مهران ساسانی‌فرد، ادموند معلمی، كیومرث صبوحی، مهنوش و مهرداد آسیابان، تورج پناه‌برحق، كوروش موسی‌زاده، شعله كوچك‌زاده، نوید سلیمانی، بابك رشیدی، بهروز مرغزار، شیمعون پورستاره، شارونا نقره‌ئیان و بهاره فیض‌جویندگان از جمله فعال‌ترین اعضی خانه جوانان در ین دوره می‌باشند كه با همت و پشتكار خود به تجهیز و بازسازی خانه جوانان پرداختند. اجری تئاترهی معروف عزیز و اقدس كه در آن زمان از محبوبیت ویژه‌ی برخوردار بود، مربوط به همین دوره است. به گفته مسؤولین حضور ین گروه از جوانان در برنامه‌ها و تصمیم‌گیری‌هی كلان جامعه همچون شركت در مجمع عمومی انجمن كلیمیان تحولی عظیم را سبب شد. برپیی جشن‌هی بر‌میصوا و بت‌میصوا، تشكیل زیرگروه نوجوانان و نهیتاً برگزاری جشن افتخارآفرینان بری نخستین بار و به صورت مستقل، از دیگر افتخارات ین دوره است.
نسل بعدی نیز همچون گذشته با تكیه بر تجربیات عده‌ی از یاران قدیمی به ویژه ادموند معلمی، مهران ساسانی‌فرد، شیمعون پورستاره و الهام حكیمی از سال 80 دوره 7 ساله فعالیت خـود
را آغاز نمود. احیی مجدد نشریه با نام متانا، فعالیت چشمگیر گروه نوجوانان و تأسیس و اداره بوفه خانه جوانان به همت عده‌ی از نوجوانان، احیی مجدد گروه موسیقی و سرود، برپیی جشن تقدیر از دانش‌آموزان ممتاز كلیمی و احیی مجدد گروه تئاتر با نام اسب شر به همت بهداد میكائیل، رخمیم مقتدر، یمان مقتدر، شیمعون دانیالی، سامان نامدار و مازیار دانیالی و به نمیش در آمدن تئاترهی Jewish TV ، مطب پر ماجرا، J2 ، به خاطر یك مشت پول و در خانه مردگان را می‌توان از مهم‌ترین فعالیت‌هی اعضی خانه ‌جوانان یهود در ین دوره نامید و نهیتاً بزرگ‌ترین تحول ین دوره فروش ملك خانه‌جوانان خیابان مشتاق در آذرماه 85 و بازسازی مِلك اهدیی مرحومه ویكتوریا لاهیجانی در خیابان بزرگمهر توسط انجمن كلیمیان تهران بود كه با فعالیت‌هی مستمر هیأت مدیره دوره شانزدهم خانه‌جوانان باعث از سرگیری فعالیت‌ها در محل جدید در خرداد ماه 86 گردید.
لازم به ذكر است كه در ین مدت فعالیت هی زیرگروه‌هی خانه‌ جوانان در مكان‌هی دیگر از جمله انجمن‌كلیمیان تهران ادامه داشته. همچنین به نمیش در آمدن تئاتر J2 كه از محبوب‌ترین تئاترهی خانه‌جوانان می‌باشد، در ین دوره انجام شده ‌است.
شیسته است از زحمات آقی هارون یشییی رئیس هیأت مدیره وقت انجمن كلیمیان تهران و آقی اسكندر میكییل كه با پیگیری‌هی مستمر خود ین مهم را به انجام رساندند، تشكر نمییم.
با انتخابات هیأت مدیره هفدهم در خرداد ماه 87 نسل جدید خانه جوانان آغاز به كار كرد و با برنامه‌ریزی‌هی انجام شده كوشش فراوانی جهت برگزاری جشن‌هی دانش‌آموزی، افزیش حضور گروه نوجوانان در برنامه‌هی هفتگی، همكاری در برگزاری همیش دانش‌آموزان یهودی یران در تابستان 87، برگزاری تورهی مسافرتی و بازدید یك روزه از سری سالمندان یهود انجام شد. اجری 4 شب برنامه تقدیر از 600 دانش‌آموز ممتاز در آبان ماه 87 با حمیت‌هی مادی و معنوی انجمن كلیمیان تهران و کمیته فرهنگی از دیگر فعالیت‌هی ین هیأت مدیره بوده ‌است. گروه موسیقی كینور متشكل از هوشنگ نفیس‌پور، یمان صادقان، شهرام پورستاره و دیبا قره‌باغی به اجری برنامه‌هیی در جشن تقدیر از دانش‌آموزان ممتاز پرداختند.
گروه سرود سیمخا كه اعضی آن را 20 نفر از نوجوانان فعال خانه جوانان تشكیل می‌دهند با حضور اعضی جدید به فعالیت‌هی خود ادامه می‌دهد.
نشریه متانا همچون گذشته با مساعدت و همكاری اعضی هیأت تحریریه به رسالت فرهنگی خود ادامه می‌دهد كه در دوره فعلی چهار نشریه به چاپ رسانیده ‌است.
و بالاخره گروه تئاتر اسب شر كه در حال آماده كردن ششمین تئاتر خود می‌باشد كه عنقریب به نمیش در می‌ید.
امید است با كمك و یاری بیش از پیش یاران خانه ‌جوانان بتوانیم گام‌هی مؤثرتری در جهت برآوردن اهداف خانه جوانان برداریم.
اشاره: متن فوق درجشن سی و دومین سالگرد تأسیس خانه جوانان توسط نمینده  هیأت مدیره خانه جوانان قرائت گردید.

مطالب مشابه:

مهارتهای ارتباط با دیگران

نقدی بر جامعه شناسی خنده(2)

درآمدی بر جامعه شناسی دین(5)

نقش رسانه های شركتی در جنون و مرگ مایكل جكسون

قومیت و ابعاد آن در ایران (1)

قومیت و ابعاد آن در ایران (2)

نسبت نظام ارزش ها و هنجارها با نظم اجتماعی در اسلام (1)

درآمدی بر جامعه شناسی دین

 

 زناشویی وبارداری
 روان  شناسی

مشكلات جنسی،علت 50در صد طلاقها

ناتوانی جنسی

انحراف جنسی چیست؟

ارگاسم در زنان

تربیت جنسی فرزندتان را جدی بگیرید


روانشناسی رنگ ها

در هر سنی چگونه با کودک بازی کنیم ؟

 روانشناسی شادی

مردان مریخی زنان ونوسی

خنده بر هر درد بی درمان دواست!

 


كودكان

دینی ومذهبی

آیا می خواهید فرزندتان نابغه باشدر

عزت نفس در كودكان

چطور كودكان را در سفر سرگرم کنیم؟

روان شناسی کودک

کودکان پیش گویی می کنند

کوچولوی دروغ گویتان را متهم نکنید

 فتوا دادن محمد ص از نگاه دکتر شریعتی

شریعتی و اسلام سیاسی

اسماعیلت را قربانی کن .

گفتگوی دوست داشتنی ما با خدا (حتما بخوانید)

مبنای حقوق بشر غربی چیست و چرا با اسلام سازگاری ندارد؟

 منبع:
http://daneshjoo2010.mihanblog.com